Mistelten
50,00 kr.
Dette papirklipt med detaljerede udskæringer udfoldes let.
Papirklippet foldes ud til siderne så den bliver til en „rund‟ mistelten. Efter at have udfoldet misteltenen kan den hænges op i silkebåndet.
Papirklippet kan foldes sammen og genbruges.
Relaterede varer
Julemand
Dette papirklip med detaljerede udskæringer udfoldes let ved at skubbe siderne parallelt.
Placere papirklippet/ Julemanden på den inkluderede bund. Stykket i midten af kortet skaber en betagende 3D-effekt.
Papirklippet kan foldes sammen og genbruges.
Trommer m. julemænd, 4. stk.
Papir trommer til ophæng, påtrykt med forskellige julemands motiver.
Kogle choko farvet, 18 cm
Kogle lavet af polyresin så den kan tåle at hænge både ude og indendørs, den er super flot også i virkeligheden.
Kogle stor, 25 cm
Stor kogle, flot i vindue eller frithængende.
Kogle choko farvet m. sne, 18 cm
Kogle med sne lavet af polyresin så den kan tåle at hænge både ude og indendørs, den er super flot også i virkeligheden.
Halmbukke til ophæng, 4 stk, 7 cm
fx til juletræet
Klokke
De fire vinger med detaljerede udskæringer foldes ud til at danne et kryds. Efter at have udfoldet klokken kan du placere papirklippet på den inkluderede bund og dermed forvandle kortet til en smuk dekoration.
Papirklippet kan foldes sammen og genbruges.
Julesangbøger
4 stk julesangbøger, med 16 sange og salmer samt juleevangeliet
Bramming kravlenisser værkstedsnisser
Brammingnisser, nogle arbejder og andre kravler rundt. Julemanden deler julegaver ud.
Dekoration hvid og sølv
Dette papirklip med detaljerede udskæringer udfoldes let ved at de fire vinger med detaljerede udskæringer foldes ud til at danne et kryds. Placere papirklippet på den inkluderede bund og dermed forvandle kortet til en smuk dekoration.
Papirklippet kan foldes sammen og genbruges.
8 Julegodter i nød
8 julenisse piger, sidder i eller på en nød, de er 4 – 6 cm høje
Materiale: Poly, silkebånd, jernøjer. H 4 cm
Producent: Pobra nr.6934
Julemanden med kane og rensdyr
Dette papirklip med detaljerede udskæringer udfoldes let ved at skubbe siderne parallelt. Stykket i midten af kortet skaber en betagende 3D-effekt.
Papirklippet kan foldes sammen og genbruges.