Fyrfadslysestage engel sidder og læser
40,00 kr.
Mørkhåret engel med guldvinger sidder og læser bog i skæret fra lyset, når et fyrfadslys bliver tændt i lysestagen.
Relaterede varer
Dekorations- bold/stjerne „guld‟
Stjernen/bolden er 84 cm bred og 55 cm høj.
Dekorationsbelysning med 256 statiske og 24 blinkende LED
Babynisse kravlenisser
Skønne kravlenisser, klar til at blive klippet ud og hængt op.
Materiale: pap, 2 ark med ialt 22 kravlenisser.
Producent: Pobra. 4758.
Designer: Susanna Hartmann
Dekoration rød og guld
Dette papirklip med detaljerede udskæringer udfoldes let ved at de fire vinger med detaljerede udskæringer foldes ud til at danne et kryds. Placere papirklippet på den inkluderede bund og dermed forvandle kortet til en smuk dekoration.
Papirklippet kan foldes sammen og genbruges.
Bramming kravlenisser værkstedsnisser
Brammingnisser, nogle arbejder og andre kravler rundt. Julemanden deler julegaver ud.
Julemanden er på vej
Dette papirklip med detaljerede udskæringer udfoldes let. Tryk blot siderne sammen i top og bund. Den medfølgende figur placeres på kortet. Designet af kortet og figuren skaber en betagende 3D-effekt.
Papirklippet kan foldes sammen og genbruges.
Jule engel lyserød
De otte dele med detaljerede udskæringer udfoldes som fold på fold og danner således denne smukke kugle. Delene holdes på plads af et silkebånd, så kuglen kan bruges til ophæng.
Kuglen kan foldes sammen og genbruges.
Trommer m. julemænd, 4. stk.
Papir trommer til ophæng, påtrykt med forskellige julemands motiver.
Kogle choko farvet, 18 cm
Kogle lavet af polyresin så den kan tåle at hænge både ude og indendørs, den er super flot også i virkeligheden.
Julemand
Dette papirklip med detaljerede udskæringer udfoldes let ved at skubbe siderne parallelt.
Placere papirklippet/ Julemanden på den inkluderede bund. Stykket i midten af kortet skaber en betagende 3D-effekt.
Papirklippet kan foldes sammen og genbruges.
Kravlenisse ark med muntre nisserne
De herlige munternisser som kravlenisser, der er i alt 13 styk.
Halmbukke til ophæng, 4 stk, 7 cm
fx til juletræet
Klokke
De fire vinger med detaljerede udskæringer foldes ud til at danne et kryds. Efter at have udfoldet klokken kan du placere papirklippet på den inkluderede bund og dermed forvandle kortet til en smuk dekoration.
Papirklippet kan foldes sammen og genbruges.